Rusya Devlet Başkanı Vladimir  Putin  , 5.  Dünya   Holokost  Forumu’na  katılmak  için İsrail’in başkenti Tel Aviv’e geldi.

haber7
0

Yahudilerin uğradığı soykırımın her yıl anıldığı İsrail’de 4 yıldır gerçekleştirilen Dünya  Holokost  Forumu’nın bu yıl beşincisi gerçekleşecek. Birçok dünya liderinin katılacağı foruma Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’de  katılmak  için İsrail’in başkenti Moskova’dan hareket ederek Tel Aviv’e ulaştı. Putin’in İsrail’de Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin ile görüşme yapacağı açıklandı.  Putin  , Netanyahu ile biraraya geldi.

 

Rus basını Putin’in ayrıca Filistin’i ziyaret edeceği ve burada temaslarda bulunacağını belirtirken Kremlin’den henüz bu programa dair resmi bir açıklama gelmedi. ABD’nin Başkan Yardımcısı Mike Pence’te 5. Dünya Holocaust  Forumu  na  katılmak  üzere İsrail’e ulaştı.  Putin  ile Pence’in bu forumda görüşme yapıp yapmayacağı konusunda herhangi bir bilgiye ulaşılmadı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =