Renault  Başkanı Jean-Dominique Senard ,  Nissan  ile ittifakın sona ereceğine yönelik iddialara ilişkin Renault-Nissan Motor ilişkisinin çok güçlü olduğunu söyledi.

haber7
0

Renault Motor Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard , İsviçre nin Davos kentindeki Dünya Ekonomik Forumu nda Japon kamu yayıncısı NHK ye konuştu. Finansal usulsüzlük iddiaları nedeniyle ev hapsinde tutulduğu Japonya’dan firar ederek Lübnan a kaçan Nissan Motor eski Başkanı Carlos Ghosn ile ilgili soruları yanıtlayan Senard , Ghosn un kaçışını öğrendiğinde şaşırdığını ifade etti. Sürecin medyanın konusu olduğunu belirten Senard , Ghosn un firarının Renault-Nissan ittifakının geleceğini etkilemeyecek kişisel bir konu olduğuna ve Renault-Nissan ilişkisinin çok güçlü olduğuna vurgu yaptı.

 

 

Senard , bazı medya organlarının ittifakının sona ereceğine dair haberlerini ise ‘yalan haber’ olarak niteledi.  Nissan  yönetiminin yenilendiğini hatırlatan Senard , yeni yönetimin Mitsubishi Motor u da içeren ittifaka karşı çok olumlu olduğunu söyledi. Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakının gelecekte önemli büyüme göstereceğini belirten Senard , ittifak ortaklarının liderleriyle gelecek stratejisini görüşmek üzere önümüzdeki hafta Japonya yı ziyaret edeceğini de açıkladı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =