Yılın en önemli kutlamalarından olan  Babalar   Günü  dünyanın farklı yerlerinde yaygın olarak kutlanmaktadır. Her yıl Haziran ayının 3. pazar  Günü  kutlanan  Babalar   Günü  bu yıl  hangi  güne denk geliyor?

haber7
0

Babalar günü , hemen hemen dünyanın her yerinde kutlanan , en kıymetlimiz babalarımızı bu günde anmak ve mutlu etmek için kutlanan en önemli günlerden biridir. Çocukların babalarına yaptıkları sürpriz ve aldıkları hediyelerle anılan bu gün her yıl haziran ayının 3. pazar günü kutlanır.  2020  yılında  Babalar  günü  hangi  gün kutlanacaktır? 

2020  Babalar  GÜNÜ NE ZAMAN?

Her yıl Haziran ayında kutlanan  Babalar  günü  2020  yılında 21 Hazirana denk gelmektedir.

BABALAR GÜNÜ NEDEN KUTLANIR?

İlk kez 1910 yılında annesi olmayan Amerikalı bir kızın tıpkı anneler günü gibi  Babalar  gününün de kutlanmasını istemesi üzerine başlayan bir gelenektir. 6 kardeş olan kız , babalarının kendilerine tüm gayretiyle baktığı ve ilgilendiği için babaların da günü olmalı düşüncesiyle çalışmalara başlamıştır. Babasının doğum günü olan 5 Haziranı  Babalar  günü olarak kutlanmasını ister ve bunun için çalışmalara başlar. Yapılan çalışmalar ve işlemlerin uzun sürmesi nedeniyle 5 Hazirana yetişemeyen kutlama Haziran ayının 3. pazar gününe ertelenir. Amerikalı kızın girişimleriyle  Babalar  günü ilk kez 19 Haziran 1910 yılında kutlanır. O günden beri her yıl kutlanan  Babalar  günü ancak 1972 yılında hazırlanan bildiriyle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =