ABD’nin Washington eyaletinde ilk  corona  virüsü vakasının ortaya çıkmasının ardından yetkililer , ülke genelinde yayılmayı durdurmak için uluslararası havaalanlarında önlemleri artırdı.

haber7
0

Çin in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı alarma geçiren  corona  virüsünün ABD’nin başkenti Washington’da bir kişide teşhis edilmesinin ardından  ABD  Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından yayılmayı durdurmak amacıyla önlemler alındı. CDC , havaalanlarına gelen tüm yolcular , tarama yapmak için tam donanımlı Los Angeles Uluslararası Havalimanı , New York JFK Uluslararası Havalimanı , San Francisco Uluslararası Havalimanı , Chicago O Hare Uluslararası Havalimanı , Atlanta Hartsfield-Jackson Havalimanı , Washington DC Uluslararası Havalimanı’nda kontrol noktaları oluşturuldu.

 

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yetkilileri  corona  salgını ile ilgili uluslararası olağanüstü hal ilan edip etmeme konusunu görüşmek üzere bugün tekrar bir araya gelecek.

Çin’de ortaya çıkan  ABD  dahil başka ülkelere sıçramaya başlayan  corona  virüsü nedeniyle Çin in Hubei eyaletinde 17 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Öte yandan uzmanlar ,  corona  virüsünün deniz ürünlerinden insanlara , daha sonrada insandan insana bulaşma özelliğine sahip olduğunu , virüse  karşı  henüz tıp dünyasında kullanılabilecek herhangi bir ilaç ya da aşının bulunmadığını belirtiyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =