Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan , Kırıkkale’nin kısa bir süre içerisinde Yüksek  hızlı   tren  (YHT) hizmetine kavuşacağının müjdesini verdi.

haber7
0

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı yı makamında ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan , Kırıkkalelilere Yüksek  hızlı   tren  (YHT) müjdesi verdi. Turhan , şehirlerarası yapılan yolların kapasitesinin dolmasıyla birlikte refah seviyesinin ve ülkede ticari hareketliliğinin arttığını söyledi. AK Parti iktidarı döneminde Türkiye nin güzel hizmetler aldığını ve  Kırıkkale  nin bu hizmetlerden faydalandığını kaydeden Turhan , hizmetlerin bundan sonra da devam edeceğini aktardı."BU YOLLARDA DÖNEN TEKERLER MİLLETİMİZİN ZAFERİNİN İŞARETİDİR" Ankara-Sivas Yüksek  hızlı  Tiren (YHT) şantiyesinde projenin gidişatı ile ilgili bilgi almak için  Kırıkkale  ye geldiğini belirten Turhan , şunları kaydetti:

"Büyük şehirlerimizin yakın civarındaki yollar şehir içi trafiği ile şehir bölgesel trafik ile yaptığımız yollar kapasitesini dolduruyor. Demek ki insanımızın refah seviyesi artıyor. Demek ki ülkemizde ticari hareketlilik var. Bu yollarda dönen tekerler milletimizin zaferinin işaretidir. Teker dönüyorsa iş vardır. Ticaret vardır. Hayat vardır. Eğer yollarda trafik yoksa demek ki ekonomi durmuş. Ben bir kara yollarından gelen kişi olarak 90 lı yıllarda bunu yaşardık. 90 lı yıllar biliyorsunuz ülkemizin ekonomisinin çok zikzaklı dönemleridir. Bir yıl büyür , iki yıl ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =