Dışişleri Bakanı Mevlüt  Çavuşoğlu  ,  Filistin  meselesinin  Orta  Doğu’daki  sorunların  çözümünün  merkezinde  yer aldığını vurgulayarak , "Bugün 1967 sınırları temelinde , başkenti  Doğu  Kud&uu

haber7
0

Çavuşoğlu , İsviçre nin Davos kasabasında düzenlenen 50. Küresel Ekonomik Forumu (WEF) kapsamında "Orta  Doğu  ve Kuzey Afrika’da Diyalog İhtiyacı" başlıklı toplantıya katıldı.

Edinilen bilgiye göre , Çavuşoğlu burada yaptığı konuşmada , "Filistin  meselesi   Orta  Doğu’daki  sorunların  çözümünün  merkezinde  yer alıyor. Bugün 1967 sınırları temelinde , başkenti  Doğu  Kudüs olan  Filistin  devletine yönelik ihtiyaç her zamankinden daha fazla." diye konuştu.

Libya ve Suriye deki gerginliklerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın ateşkes çağrısıyla azaldığına dikkati çeken Çavuşoğlu , Türkiye nin bölgede huzur ve istikrarı sağlama çabalarının devam edeceğini vurguladı.

Öte yandan  Bakan  Çavuşoğlu , Davos Zirvesi ne katılan Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir O. Pedersen ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile ayrı ayrı görüştü. Görüşmeler basına kapalı gerçekleştirildi. 

Çavuşoğlu-Pedersen görüşmesinde , İdlib’deki durum ve siyasi çözümün devamı bağlamında özellikle Suriye Anayasa Komitesinin işler hale getirilmesi hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu öğrenildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =