Davos  zirvesin'de Hazine ve Maliye Bakanı Berat  Albayrak  açıklama yapıyor.

haber7
0

Hazine ve Maliye Bakanı Berat  Albayrak  ın açıklamalarından satır başları;

Biz dün akşam itibariyle geleneksel yemeğe katıldık. Dünyanın dört bir yanından liderler , iş dünyasının temsilcileriyle yemekte bir araya geldik. Bugün mevkidaşlarımız , gerek ekonomi ve finans dünyasının önemli temsilcileriyle bir araya geldik , geleceğiz. Bu yıl 50 inci yıl olması nedeniyle önemli bir yıl. 50 inci yüzyılın artık ekonomik ve finansal okumaları bu yüzyılda biraz değişti. Dünya ciddi bir yeni arayış içerisinde.

Biz Türkiye nin gündemi açısından önemli görüşmeler yürütüyoruz. Amerika - Çin mutabakatı; faz 1 ve 2-3 ün konuşulduğu , ABD seçim sonuçlarını çok yakından takip ediyoruz. Küresel ekonomiyi çok etkileyecek bu süreç. geçen yıla göre Türkiye gayet olumlu ve pozitif. Türkiye nin 1 ,5 yıllık süreçte yaşadığı istikrarsız iklim , farklı farklı ataklar , kur saldırıları üzerinde Türkiye nin önünde çok olumlu bir süreç var.

Geçen yıl yaptığımız görüşmelerde , söylediğimiz ne kadar söylem varsa bir çoğu ile ilgili olumlu görüş alıyoruz. Bu hafta başında yıl değerlendirme toplantısında da ifade ettim. Türkiye özellikle Ağustos  tan  bugüne kadar rakip benchmark araçlarının hepsinden açık ara çok daha getiri anlamında öne çıktığı bir yılı geçirdik. Türk varlıklarına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =