Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) 2022 yılında üretimine başlayacağı "Türkiye'nin otomobili" , Kırgızistanlı iş insanlarının ilgisini çekti.

haber7
0

Karaman da düzenlenen Kırgızistan-Karaman İş Formu na katılmak üzere kente gelen Kırgızistanlı iş insanlarından Mederbek Aıtbaev , yaptığı açıklamada , Kırgızistan da enerji sektöründe çalışan büyük bir firmayı temsil ettiğini belirttti.

 

Hedeflerinin Kırgızistan daki enerji potansiyelini daha yüksek noktalara taşımak olduğunu ifade eden Aıtbaev , bu bağlamda Güney Kore ve Japonya da bir çok ortaklarının mevcut olduğunu bildirdi.

İki ülke arasındaki ticaretin geliştirilebilmesi amacıyla düzenlenen İş Formu için Karaman a davet edildiklerini anlatan Aıtbaev , forumun oldukça verimli geçtiğini , burada TOGG ile ilgili de görüşmelerde bulunduklarını bildirdi.

 

DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ ALABİLİRSEK ÇOK MEMNUN OLURUZ

Aıtbaev , Türkiye nin kendi elektrikli otomobilini üretecek olmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını vurgulayarak , şunları kaydetti:

"TOGG un yöneticileri ve temsilcileriyle buluşmayı çok istiyoruz. Çin , Japonya gibi ülkelerden elektrikli arabaları ithal ediyoruz. Firmamız Kırgızistan da elektrikli otomobiller için şarj üniteleri üretiyor. Öncelikle bu anlamda TOGG la işbirliği yapmak istiyoruz. Aynı zamanda TOGG un Orta Asya distribütörlüğünü alabilirsek çok memnun oluruz.

Haberlerde ve yaptığımız araştırmalarda gördük ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =