İzmit Belediye Başkanı CHP’li Fatma Hürriyet Kaplan 2020’ye işçi kıyımıyla başladı. İşten çıkartılan 26 işçinin 15’ini ise  kadın  personel oluşturdu.

haber7
0

CHP’li  kadın  başkan tarafından işten çıkartılan 7 aylık hamile Semra Togay , Zeynep Akı ve Fatma Aydınoğlu yaşadıklarını anlattı.

TEK DERDİMİZ EKMEKTİ

2014 yılında basın danışmanı olarak göreve başladığını söyleyen Togay , “5 yıl boyunca var gücümüzle çalıştık. Bizim tek derdimiz ekmekti ve ekmeğimizi kaybetmemek için çalışmaya devam ettik” dedi. Hamileliğinin 28. haftasında sağlık problemleri nedeniyle rapor aldığını söyleyen Togay , “Raporlu olduğum dönemde iş akdimin feshedildiğini elime ulaşan bir tebligatla öğrendim. Yaşadığım üzüntüden dolayı çocuğumun başına bir şey gelmesinden korktum. Mart’ın 15’inde doğumum var ve şu anda psikolojik olarak zor bir durumdayım” diye konuştu.

DEFALARCA SÖYLEDİ AMA!

Fatma Aydınoğlu da CHP’li başkan tarafından mağdur edilen personeller arasında yer alıyor. 2015 yılından bu yana İzmit Belediyesi’nde görev aldığını belirten Aydoğdu , şöyle devam etti: “Seçimden sonraki dönemde sözleşmelerin yenilenmeyeceği söyleniyordu. Yerel seçimler öncesinde kimsenin ekmeğiyle oynamayacağı Başkan Kaplan tarafından defalarca kez söylendi.”

HUKUK MÜCADELESİ BAŞLATTIK

“Ancak , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =