Etiketler:

Bankalar emekli maaşını taşıyana 300 ile 450 lira  promosyon  ödemesi yapıyordu. 3 yıllık süre doldu ,  Yeni  tutar bu yıl 350 milyar lira ödeme yapacak olan SGK ile TBB arasında belirlenecek.

haber7
0

Emekli maaşlarını almak istedikleri bankayı seçerek  promosyon  almaya hak kazanan emeklilerin gözü  Yeni  rakamlarda. Yaklaşık 13 milyon emekliyi ilgilendiren  promosyon  ödemesi için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türkiye Bankalar Birliği ,  Yeni   promosyon  miktarını şubat ayında belirleyecek. Bankalar ve SGK arasında yapılan anlaşma ile ilk  promosyon  uygulaması 2017 yılının şubat ayında yapılmıştı. Uygulamada 3 yıl geride kaldı ve  Yeni  dönem için  Yeni  tutarlar , yapılacak görüşmeler sonunda belli olacak. Türkiye Emekliler Derneği ‘TÜED) Genel Sekreteri Gazi Aykırı , emekli promosyonu konusunu ilk defa kendilerinin gündeme getirdiğini , bu hakkın mimarı oldukları gibi takipçisi olmayı da sürdüreceklerini ifade etti. Geçen 3 yılın ardından  promosyon  miktarının cazibesini yitirdiğini dile getiren Aykırı “Promosyon konusunda bankaların tek taraflı dayatmalarına izin verilmemeli. Önümüzdeki ay başlayacak görüşmelerde TÜED olarak biz de masada olmak istiyoruz. Emekliler olmadan belirlenecek bir  promosyon  miktarının sosyal yanı eksik kalacaktır” dedi.

13 milyon kişiye 300 milyar lira

Yaklaşık 13 milyon emekliye geçen yıl aylıkları karşılığında 300 milyar lira civarında ödeme yapan SGK’nin emeklilere bu yıl 350 milyar lira aylık ödemesi öngörülüyor. Kurum , geçen yıl Ramazan ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =