ABD  Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ,  Venezuela  petrol şirketi PDVSA'ya  ait  15  uçağı   kara   listeye  aldıklarını açıkladı.

haber7
0

Bakan Pompeo , yaptığı yazılı açıklamada , söz konusu uçaklardan bazılarının Karayipler in hava sahasında  ABD  uçaklarını taciz ettiğini savunarak , bu durumun alınan kararda etkili olduğunu vurguladı.

Pompeo , ayrıca uçakların Devlet Başkanı Nicholas Maduro ya destek veren hükümet yetkililerinin taşınmasında da kullanıldığına dikkat çekerek , "ABD ,  Venezuela  Hükümetine  ait  mal varlıklarını hedef almaya devam etmektedir. Bu karar , Maduro’nun iktidarı gasbetme girişimlerini durdurmak , özgür ve adil bir seçimin yapılmasını sağlamak ve demokrasiye geçişi desteklemek adına verilen çabaların bir parçasıdır." ifadelerini kullandı.

Öte yandan , Amerikan şirketlerini söz konusu uçaklarla yakıt satımı dahil , hiçbir iş birliği yapmaması konusunda uyardıklarını belirten Pompeo , "ABD ve dünyanın dört bir yanındaki demokratik müttefikleri , Maduro’nun vahşi ve diktatörce eylemlerini reddeden Venezuela halkına bağlı kalacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =