Bitlis'de önceki  gün  uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden  Abdülkerim   Çevik  , birçok ilde yaşanan kan davaları , arazi anlaşmazlığı , alacak verecek meselesi gibi çok sayıda husumette arabu

haber7
0

Bitlis in Güroymak ilçesinde önceki gün uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden kanaat önderi Abdülkerim Çevik , Bitlis in yanı sıra Mersin ,  İstanbul  , Batman ,  Kars  gibi birçok ilde husumetlerin barışla sonuçlandırılmasına öncülük etti.

Kan davalarını sonlandıran , fakirlere ve gençlere sahip çıkılmasını isteyen Çevik , bugüne kadar çok sayıda husumetin çözülmesini ve yüzlerce kişinin birbirleriyle kucaklaşmasını sağladı. Çevik in en son 15 gün önce  Kars  a , ondan önce de  İstanbul  a giderek buralardaki husumetli ailelerin barışmasına katkı sunduğu öğrenildi. 

"500 E YAKIN HUSUMETİ SONLANDIRDI"

Yazar Müfid Yüksel , yaptığı açıklamada , insanları kucaklayan , onlara sevgiyle yaklaşan Çevik in insanların huzur içinde yaşaması için yıllardır arabuluculuk faaliyetlerini yürüttüğünü söyledi.

Göze çarpan , sonucu güzel faaliyetler yürüten Çevik in bu yönleriyle birçok çevrenin barış odağı haline geldiğini anlatan Yüksel , şöyle konuştu:

"Çeşitli ailelerin kan davası , arazi davası ve başka ne sorunu olursa olsun hepsine müdahil olan , insanları barıştıran biriydi. Sulh ve arabuluculuk konusunda toplumsal bakımdan çok ciddi işlevler görüyordu. Fonksiyonu çok genişti. Aynı zamanda ilmi faaliyetleriyle de göze çarpıyordu. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =