Ünlü İtalyan süper spor otomobil üreticisi  Bugatti  , şu an gündemde olan ve üretilecek olan tüm modellerinin satıldığı Chiron'un daha farklı versiyonlarının üretileceği açıklandı.

haber7
0

Piyasaya çıktığı tarihten itibaren otomobilin  Chiron  Sport ,  Chiron  Super Sport 300+ , Divo , Centodieci ve dünyanın en pahalı otomobili olarak bilinen La Voiture Noire gibi türevleri üretildi.

Markanın CEO’su olan Stephan Winkelmann , İngiliz haftalık otomobil dergisi Autocar’a yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti. Winkelmann , “Chiron türevleri olmalı diye düşünüyorum. Otomobil bize bu imkanları zaten veriyor ve bu fırsat elimizdeyken değerlendirmezsek müşterilerimiz neler yapabileceğimizi göremezler” dedi.

Winkelmann’a sorulan “Özel edisyonlar mı?” sorusuna ise “Hayır özel edisyonları başlangıçta yaptık ve şimdi vaat ettiğimiz Divo modeli için ekibin işini yaptığını biliyorum.  yeni  otomobil olan Divo’nun teslimatları bu yıl başlayacak” dedi.

Winkelmann’ın açıklamalarından yol çıkarak Bugatti’nin  Chiron  modelinin  yeni  versiyonlarında Veyron’da yapıldığı gibi sadece renk ve donanım kombinasyonlarını değiştirip  yeni  edisyon diye ortaya çıkarmayacağı , bu donanımsal farklılıklara bir de teknik açıdan da yapılan yenilikleri ekleyeceği düşünülüyor.

Yeni  Chiron  versiyonları sayesinde  Bugatti  , otomobilinin fark yaratacağına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =