Bolu’nun Seben ilçesinde aynı aileden 4 kişinin öldürüldüğü  cinayet   davasında  , annesi , babası ve ağabeyini kaybeden Suzan Büyüktopaç’ın sanıklara hitaben okuduğu mektupta , “Neden

haber7
0

Olay , 2018 yılı Şubat ayında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre , Bolu’nun Seben ilçesi Çeltikdere köyünde amca çocukları oldukları öğrenilen Ayhan ile Zeki Büyüktopaç’ın yaşadıkları evlerin ortasındaki odunluk nedeniyle aralarındaki husumet tekrar alevlenerek kavgaya dönüştü. Kavganın büyümesi üzerine Zeki Büyüktopaç’ın oğlu Onur Büyüktopaç yanındaki tüfekle , kuzeni Ayhan , eşi Emine , oğlu Taşkın ve kardeşi Zekiye Büyüktopaç’a arka arkaya ateş etti. Mermilerin isabet ettiği Emine , Taşkın , Zekiye ve Ayhan Büyüktopaç olay yerinde yaşamını kaybetti. Olayla ilgili gözaltına alınan 7 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanıklardan Zeki ve oğlu Mustafa Büyüktopaç’ın “kasten öldürme” ve "kasten öldürmeye teşebbüs" suçlarından dörder kez , Onur Buyüktopaç ve dedesi Hasan ile eşi Hatice Büyüktopaç’ın “kasten öldürme” , “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “korku , kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme” suçlarından ikişer kez müebbet hapisle yargılandıkları davaya devam edildi. Tutuklu sanıklar Zeki , Mustafa , Onur , Hasan , Hatice , Metin ve Soner Büyüktopaç ve avukatların katıldığı duruşmada , sanık Zeki Büyüktopaç tüm suçun kendisine ait olduğunu belirterek , 2 çocuğunun tahliyesini istedi.

Duruşmaya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =