İran Cumhurbaşkanı Hasan  Ruhani  , ABD'nin attığı adımlarla kendi halkına zarar verdiğini ve İsrail'in politikalarını uygulayan bir yönetim haline geldiğini söyledi.

haber7
0

İran Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre , başkent Tahran da Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza ile bir araya gelen  Ruhani  ,  ABD  nin Tahran ve Karakas yönetimiyle ilgili politikalarını eleştirdi.

ABD nin baskılarına karşı Venezuela nın yanında duracaklarını belirten  Ruhani  , "ABD , bağımsız halklara ve ülkelere karşı hareket ediyor. Bu adımlarla kendi halkına da zarar veriyor.  ABD  ,  İsrail  in politikalarını uygulayan bir yönetim haline geldi." ifadelerini kullandı. 

Ruhani , İran ve Venezuela nın maden , enerji , santral , bilim ve teknoloji alanında iş birliğini geliştirebileceğini sözlerine ekledi. 

Arreaza da İran ın Venezuela ya desteği dolayısıyla teşekkür etti.

Beraberindeki heyetle pazar akşamı Tahran a gelen Arreaza dün de İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ile görüşmüştü. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =