Çankırı'da yalnız yaşadığı evinde su borusuna asılı bulunan öğretmen  Tuğba  Açıkgöz'ün (30) ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı. Anne Nazlı Açıkgöz , "Kızımın konu

haber7
0

Çankırı merkezde yalnız yaşayan ve özel okulda edebiyat öğretmeni olan  Tuğba  Açıkgöz’den geçen 14 Ocak’ta haber alamayan yakınları , eve gitti. Çilingir yardımıyla girilen evde  Tuğba  Açıkgöz , eşarpla su borusuna asılı halde bulundu. Haber verilmesiyle gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde  Tuğba  öğretmenin öldüğü belirlendi.  Tuğba  Açıkgöz , otopsinin ardından memleketi Çankırı’nın Orta ilçesinde toprağa verildi.

AİLE ŞİKAYETÇİ OLDU

Ancak daha sonra Tuğba’nın intiharına inanmayan yakınları , konuştuğu erkek arkadaşı M.M.’den şüphelenerek şikayette bulundu. Bunun üzerine savcılık soruşturma başlattı.  Tuğba  Açıkgöz’ün ablası Munise Açıkgöz , polise verdiği ifadesinde , kardeşinin intihar edecek birisi olmadığını söyleyerek , "Kardeşimin görüştüğü M.M. psikolojik sorunları olan birisiymiş. Daha önce de kardeşimi darbetmiş ve tehdit içerikli mesajlar atmış. Kardeşimin vefatından sona vücudunda morluklar olması ve parmaklarında kırıklar olması bu durumu doğruluyor. Komşularından biri olayın olduğu gece Tuğba’nın dairesinden tartışma seslerinin geldiğini söyledi. Ben bu olayın intihar olmadığını düşünmüyorum. M.M. isimli şahsın kardeşimi öldürdüğünü düşünüyorum. M.M.’den davacı ve şikayetçiyim" dedi.

Tuğba Açıkgöz’ün kardeşi Abdulsamet Açıkgöz ise , "İntihar süsü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =