AUZEF 1-12 Ocak güz dönemi sınavlarında 20 sorunun hatalı çıkması sınavın  iptal  olacağı konusunu gündeme getirmişti.  İstanbul   Üniversitesi  Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi , sınav sonuçları sonra

haber7
0

İstanbul Üniversitesi bazı haber sitelerinde yer alan Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) 11-12 Ocak güz dönemi sınavlarına ilişkin  Sınavda  20  soru   iptal  oldu haberleriyle ilgili açıklama yaptı. 

Haberde bahsi geçen sayının tüm zamanların en düşük  soru   iptal  sayısı ve oranı olduğuna dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bazı basın yayın organlarında , 11-12 Ocak tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Bitirme (Final) sınavlarımızdaki  soru  iptallerine ilişkin çıkan haberler gerçekleri tamamen çarpıtmaktadır.

Buna göre , 48 programdaki 772 derste sorulan toplam 15.440 sorudan sadece 20 tanesi  iptal  olmuştur. Bu sayı , oran olarak % 0.13 e tekabül etmektedir. Bu sayı ve oran , tüm zamanların en düşük  soru   iptal  sayısı ve oranıdır.

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Şahin , resmi Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili açıklama yapmıştı. Şahin 20 adet sınav sorusunda hata tespit edildiğini , sınavlara giren öğrencilere 5 puan fazla verildiğini açıklamıştı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =