Norveç'te , aşırı sağ görüşlü Gelişim Partisi (Fremskrittspartiet) ,  DEAŞ  üyesi ve çocuklarının ülkeye kabul edilmesi üzerine , ortağı olduğu  koalisyon  hükümetinden ayrıldığını a&cce

haber7
0

Gelişim Partisinin lideri Siv Jensen , düzenlediği basın toplantısında ,  koalisyon  hükümetinden ayrıldıklarını duyurdu.

Jensen , "Gelişim Partisini hükümete ben taşıdım , şimdi hükümetten çıkarıyorum. Bunu , doğru olduğu için yapıyorum. Gelişim Partisi olarak hükümette yer almamıza rağmen , hükümette yer almamıza değecek şekilde politikalarımızı uygulayamıyoruz." ifadelerini kullandı.

Hükümetten ayrılmalarına rağmen hükümeti destekleyeceklerini belirten Jensen , başbakan olarak Muhazafakar Parti (Höyre) lideri Erna Solberg e destek verdiklerini bildirdi.

Gelişim Partisi , 169 sandalyeli Norveç Parlamentosu nda 27 parlamenter ile Norveç in 3. büyük partisi konumunda yer alıyor. Parlamentoda , sağ blokta yer alan partiler 88 temsilci ile çoğunluğu elinde bulunduruyor.

Norveç hükümeti geçen hafta , Suriye de bulunan  DEAŞ  üyesi Pakistan asıllı 29 yaşındaki Norveç vatandaşı bir kadın ile iki çocuğuna , ülkeye dönüş izni vermişti.

Norveç te 2017 de yapılan seçim sonucunda 4 partili  koalisyon  hükümeti kurulmuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =