AK  Parti   Sözcüsü   Ömer   Çelik  , "CHP yöneticilerinin İdlib'den ölümden kaçarak göç eden mazlumlar için 'terörist' demesi , Avrupa'daki ırkçıların g&ou

haber7
0

AK  Parti  li Ömer Çelik , Twitter hesabından yaptığı açıklamada , CHP yöneticilerinin Almanya da gerçekleştirilen Berlin zirvesini olumlu bulduklarını söylediklerini bildirdi.

Çelik , bu zirveye gelene kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yürütülen güçlü diplomasiyi  CHP  li yöneticilerin görmezden geldiğini kaydettiği açıklamasında , "Bu zirvenin etkili bir sürecin sonunda varılan aşama olduğunu anlamıyorlar. Sürekli aynı ezberi tekrarlıyorlar. Milli çıkarlarımız adına taraf olduğumuz konuları , tarafsızlık adına etkisizleştirmeye çalışıyorlar. Herkesle görüşülmeli diyorlar. Örtülü bir cümle bu. Hangi vesilelerle söylediklerine bakınca cümle açılıyor. Darbecilerle görüşün , kendi halkından on binlerce insanı katledenlerle el sıkışın diyorlar. Türkiye nin milli onuruna ve milli çıkarlarına saldıranlara tek söz söylemeden dış politikamıza karşı hasmane davranıyorlar" ifadelerine yer verdi.

AYNI DİLİ PYD/YPG YE KARŞI KULLANAMIYORLAR

Çelik ,  CHP  yöneticilerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ın geniş yelpazede yürüttüğü diplomasiyi görmezden geldiğini ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yürüttüğü başarılı diplomasiyi eleştirdiğini ifade ederek , şunları kaydetti:

İdlib den kaçan masumlara ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =