Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) yürüttüğü yerli otomobil projesinin tedarikçileri arasında yer alan Farplas'ın CEO'su Ömer Burhanoğlu , "Yerli otomobil  Üretmek  ile ilgil

haber7
0

Corporate Change Academy nin (CCA) düzenlediği Otomotivin Dünü , Bugünü , Geleceği toplantısı gerçekleşti.

 

Toplantının konuşmacıları TOSB Yönetim Kurulu Üyesi , Farplas CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi , CCA Onur Kurulu Üyesi Ömer Burhanoğlu ile Norm/İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi , Fark Holding Danışma Kurulu Üyesi , CCA Değişim Mimarı Zafer Uran Zaman oldu.

Türkiye’nin dünya otomotiv pazarından yüzde 1.5 pay aldığını ifade eden Farplas CEO’su Ömer Burhanoğlu , yerli otomobil üretimi ile ilgili kararı zamanında ve yerinde bulduklarını söyledi.

 

Günümüzde otomobil üretmenin zor olmadığını , yapısal değişiklikler sebebiyle işlemin basitleştiğini dile getiren Burhanoğlu , "Artık araç yapmak çok zor bir şey değil. Bir araçtaki 200 ana aksam 20’ye , 2000 bin parça ise 200’e düşmüş durumda.

Yani komponentler azaldı , işlem basitleşti. Tüm bu işlemleri daha az sayıda firma ile bunu yapmak mümkün. Yerli otomobil üretmek ile ilgili bir problem yok. Doğru iş modeliyle başarılabilir. Esas burada önemli olan bir sonraki aracı yapmak. Çünkü ilk aracı yaptığımızda yeterince satıp , satış ağını geliştiremezsek bu iş prototip olarak kalır" dedi.

Mobil yaşamdaki gelişmelerin kısa vadede otomotiv sektöründe de yaşanacağını dile getiren Ömer Burhanoğlu , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =