Etiketler:

 CHP  Genel Sekreteri Kasım Gülek’in 27 Mayıs’tan önce işadamı Vehbi Koç’a bir mektup yazarak askeri darbeyi haber verdiği ortaya çıktı. Türkiye’deki masonların da önde gelen ismi olan Gü

haber7
0

15 Temmuz  darbe  girişimine ‘kontrollü darbe’ diyerek FETÖ’yü aklamaya çalışan  CHP  ile Gezi kalkışmasına lojistik destek veren Koç ailesinin ‘darbeci’ geçmişi arşiv belgelerinden çıktı. Dönemin  CHP  lideri İsmet İnönü ve Koç ailesinin , Adnan Menderes , Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’nun idamı ile sonuçlanan 27 Mayıs Darbesi’nden önceden haberdar olduğu belirlendi.

CHP: 27 MAYIS MİLLİ DEVRİM

1962 yılında parti adına hazırlanan bir beyannamede “27 Mayıs anayasamızda ifade ve teminatını bulan milli bir devrimdir” diyerek demokrasiye müdahaleye arka çıkan Cumhuriyet Halk Partisi’nin darbeden de önceden haberdar olduğu ortaya çıktı.

KOÇ , CHP’YE ŞİKAYET ETTİ

27 Mayıs darbesine aktif olarak katılan Millî Birlik Komitesi Üyesi Albay Şükran Özkaya’nın arşiv belgelerine göre , Adnan Menderes’in iktidara gelmesiyle ticareti bozulan Vehbi Koç , durumu dönemin kudretli masonlarından birisi ve terörist Fetullah Gülen’in hamisi olan  CHP  Genel Sekreteri Kasım Gülek’e şikayet etti. Koç , bakanlıkların benzin alımını kestiğini , kamyon yedek parçaları ve diğer malzemelerin artık kendisinden alınmadığından yakındı.

İNÖNÜ:  Sabret   darbe  OLACAK

Gülek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =