İran'ı ziyaret etmeyi planlayan  Batılı   turistlerin  büyük bölümünün Ukrayna Havayollarına ait yolcu uçağının düşürülmesinin ardından rezervasyonlarını  iptal  ettiği belirtildi.

haber7
0

İran Otel Birliği Başkanı Cafer Hamzazade , ülkenin resmi haber ajansı IRNA ya yaptığı açıklamada , "Önümüzdeki iki ay için ABD ve Avrupa ülkelerinden otellerimize yapılan rezervasyonların yüzde 80 i  iptal  edildi." dedi.

 

 

Durumun geçici olduğunu öne süren Hamzazade , "Süreci atlatmak için devlet özel sektöre destek olmalıdır." ifadelerini kullandı.

Hamzazade , bu ülkelerden yapılan rezervasyon iptallerinin yerini Çin ve Hindistan dan gelecek turistlerle doldurmayı planladıklarını da belirtti.

 

 

Ukrayna Havayollarına ait yolcu uçağının başkent Tahran da  İran  hava savunma sistemi tarafından düşürüldüğünün açıklanmasının ardından bazı ülkeler , vatandaşalarını  İran  a seyahat konusunda uyarmış ve turizm firmaları da faaliyetlerini askıya almıştı.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =