Son  dakika  haberi: Dünya Berlin'de yapılan 11 ülkenin devlet ve hükümet başkanlarıyla temsilcilerinin katıldığı Libya Konferansı'na kilitlendi.  zirve  Libya krizinde söz sahibi olan aktörleri Berlin'de b

haber7
0

LİBYA KONULU BERLİN ZİRVESİ BAŞLADI

Berlin yeni yılın ilk ayında bir günde ilk kez bu kadar çok sayıda devlet ve hükümet başkanlarını bir araya getirdi.

Libya Konferansı na Cumhurbaşkanı Erdoğan , Rusya Devlet Başkanı Putin , Fransa Cumhurbaşkanı Macron , İngiltere Başbakanı Johnson , ABD Dışişleri Bakanı Pompeo , BM , Afrika Birliği , AB başta olmak üzere 11 ülkenin başbakanları ve temsilcileri Başbakan Merkel in davetlisi olarak Berlin e geldi. Konferans nedeniyle Berlin Tegel havalimanı ve konferansın yapılacağı Başbakanlık çevresinde çok sıkı güvenlik önlemleri alındı.

Konferansın hedefi , Türkiye ve Rusya nın girişimiyle sağlanan ateşkesin kalıcı olmasını , Birleşmiş Milletler in Libya ya silah ambargosuna sıkı sıkıya uyulmasını sağlamak.

ERDOĞAN’I , LİBYA ZİRVESİ ÖNCESİ MERKEL VE GUTERRES KARŞILADI

Libya Zirvesi’ne katılmak üzere Almanya’nın başkenti Berlin’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , zirvenin yapılacağı merkezde  dakika  haberleri">Almanya  Başbakanı Angela Merkel ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres tarafından karşılandı.

SERRAC VE HAFTER AYRI AYRI SALONA ALINACAK

Zirvenin başında masada yer ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =