Bankalararası  kart  Merkezi (BKM) Genel Müdürü Soner Canko ,  TROY   logolu   kart  adedinin 10 milyonu aştığını belirterek , '2026'da  TROY   logolu   kart  adedinin pazarın yüzde 20'sini oluşturmasını hedefliyoruz.' de

haber7
0

Canko , Türkiye nin ödeme yöntemi (TROY) , BKM Express ve "Bilgiguvende.com"a ilişkin değerlendirmede bulundu. Türkiye nin ilk ve tek kartlı ödeme alt yapısı olan  TROY  un bugün 26  Banka  , 5 elektronik para kuruluşu olmak üzere toplam 31 üyesi bulunduğunu belirten Canko , bu üyelerin Türkiye kartlı ödemeler  pazarının  yüzde 100 ünü temsil ettiğini söyledi.

TROY  logolu   kart  adedinin 10 milyonu aştığını ifade eden Canko , "2026 da ise  TROY   logolu   kart  adedinin pazarın yüzde 20’sini oluşturmasını hedefliyoruz. Türkiye nin yerel değerlerinden ilham alıyor ,  TROY   logolu  kartlarla ülkemizin kendi ödeme yöntemine kavuşmasını mümkün kılmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz." diye konuştu.

Canko , sunduğu ürün ya da hizmetin toplumsal faydaya dönüşmesi , yenilikçi ürünlerin hızlı bir şekilde pazara sunulması ve yeni teknolojilere herkesin ulaşması hedefleriyle hareket eden  TROY  un , bu amaç doğrultusunda  TROY  İnovasyon Merkezi ni 2016 yılında kurduğunu hatırlattı.

TROY un mobil temassız ödeme teknolojisi sayesinde Android ve iOS cihazlarla temassız , hızlı ve güvenli ödeme yapıldığına dikkati çeken Canko , şöyle devam etti:

"Hayatın her alanında hızlı ve güvenli ödeme deneyimi için  TROY  un karekodla ödeme çözümü de hazır. Diğer yandan ,  TROY  İnovasyon Merkezi tarafından geliştirilen çip entegrasyonuyla birlikte ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =