ABD'nin çeşitli kentlerinde bir araya gelen Başkan Donald  Trump  karşıtı binlerce kadın , Trump'ın politikalarına yönelik eleştirilerini düzenledikleri eylemlerde dile getirdi.

haber7
0

Trump ın başkanlık koltuğuna oturduğu 2017 yılından itibaren düzenli olarak yapılan "Kadınlar Yürüyüşü"nün 4 üncüsü çeşitli kentlerde gerçekleştirildi.

Başkent Washington daki gösterilere katılım birkaç binle sınırlı kalırken , New York taki gösterilere daha az kişi katıldı.

Oldukça soğuk bir havada düzenlenen gösterilerde taşıdıkları pankartlar ve attıkları sloganlarla  Trump  a mesaj gönderen  Kadınlar  ,  Trump  ın başta göçmenlik ve kadın-erkek eşitliği olmak üzere çeşitli politikalarını eleştirdi.

Kongre binası ile Beyaz Saray arasında kalan Freedom Plaza da toplanan göstericiler buradan Beyaz Saray’a kadar yürüdü. Beyaz Saray ın önünde de eylemlerine devam eden  Kadınlar  daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

Trump ın koltuğa oturduğu 20 Ocak 2017 tarihinde ilk  Kadınlar  Yürüyüşünü düzenleyen kadın örgütleri , bu eylemlerini daha sonra düzenli hale getirmişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =