İzmir merkezli ankesör operasyonunda 145 şüpheli yakalandı. Bunlardan 39’u itirafçı olurken , mahkemeye sevk edilen 106 şüpheliden 82’si tutuklandı. Cezaevine gönderilen FETÖ’cülerden 56’s

haber7
0

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik yürütülen ankesörlü telefon soruşturması kapsamında , geçtiğimiz günlerde İzmir merkezli 49 il ve KKTC’de  Dev  bir  operasyon  gerçekleştirildi. Büfe ve kontörlü sabit hatlardan ardışık arama yaptığı belirlenen 97’si  muvazzaf  143 üsteğmen ve 11’i  muvazzaf  33 teğmen olmak üzere toplam 176 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı , bunlardan 145’i yakalandı. Gözaltına alınanlardan 39’u Emniyette etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itirafçı olmak istedi.

39’U İTİRAFÇI OLDU

Verdikleri ifadeler doğrultusunda 39 şüpheli adli kontrolle emniyetten serbest bırakıldı. İfadeleri tamamlanan 106 şüpheli ise ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçu kapsamında tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi İzmir Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Şüphelilerden 56’sı  muvazzaf  subay olan 82 şüpheli tutuklanırken , 24 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Soruşturmada 29 şüphelinin firari olduğu ve  muvazzaf  olan bu isimlerin bağlı bulundukları komutanlıklarca açığa alındıkları öğrenildi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =