Fransa'da gazeteci Taha Bouhafs'ın Macron'un başkent Paris'teki bir tiyatro salonunda olduğuna ilişkin sosyal medyadan yaptığı paylaşımla ilgili  soruşturma  başlatıldı.

haber7
0

Fransa da gazeteci Taha Bouhafs ın Cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron  un başkent Paris teki bir tiyatro salonunda olduğuna ilişkin sosyal medyadan yaptığı paylaşımla ilgili  soruşturma  başlatıldı.

Fransız basınında yer alan haberlerde ,  Macron  un Paris teki bir tiyatro salonunda bulunduğunu sosyal medyada paylaştığı gerekçesiyle dün gözaltına alınan Bouhafs ın hakim karşısına çıktığı , ardından serbest bırakıldığı belirtildi. 

 

 

Paris Savcılığının da Bouhafs ın söz konusu paylaşımıyla ilgili  soruşturma  açtığı kaydedildi.

Bouhafs ,  Macron  un cuma akşamı Paris teki bir tiyatro salonunda bulunduğunu sosyal medyada paylaşmış , bu nedenle de dün gözaltına alınmıştı. Bouhafs ın bu paylaşımının ardından onlarca eylemci tiyatro salonunun önünde toplanmıştı.

 

 

Emeklik reformunu protesto eden göstericiler ,  Macron  karşıtı sloganlar atmıştı. Göstericiler , tiyatro salonuna girmeye çalışmış ancak polis engeliyle karşılaşmıştı.

Macron , eşi Brigitte  Macron  ile tiyatro salonundan güvenlik güçlerinin eşliğinde ayrılabilmişti.

Bouhafs ,  Macron  un tiyatro salonunda  bulunduğu  sırada sosyal medya hesabında , "Şu an (Paris teki) Bouffes du Nord tiyatro salonundayım.  Fransa  Cumhurbaşkanı nın üç sıra arkasındayım. Bazı göstericiler buralarda ve herkesi buraya çağırıyor. Hazırlık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =