Yemen'deki İran destekli Husilerin hükümete ait  askeri  bir kampa düzenlediği saldırıda ölenlerin  sayısı  45'e yükseldi.

haber7
0

Marib Devlet Hastanesinden bir kaynağın AA muhabirine verdiği bilgiye göre , hayatını kaybedenlerin çoğunun asker olduğu ve istirahat anında hava saldırısına maruz kaldıkları belirtildi.

Daha önce hükümete bağlı  askeri  bir kaynaktan alınan bilgiye göre , İran destekli Husiler tarafından düzenlenen saldırı silahlı insansız hava aracıyla (SİHA) gerçekleşti. 

Saldırıya ilişkin  Yemen  hükümetinden ya da Husilerden henüz bir açıklama yapılmadı. 

23 HUSİ MİLİTANI ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Yemen in başkenti Sana nın doğusundaki Nehem ilçesinde  Husiler  ile  Yemen  ordusu arasında dün çıkan çatışmada , 23 Husi militanı ile 3 asker hayatını kaybetmişti.

Ordu kaynaklarından alınan bilgiye göre ,  Yemen  ordusu , Nehem ilçesindeki  askeri  noktalara saldırı hazırlığında olan Husilere önleyici bir operasyon düzenlemiş çıkan çatışmada 23 Husi militanı öldürülürken , 3 asker de yaşamını yitirmişti.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü  Yemen  de , İran destekli  Husiler  , Eylül 2014 ten bu yana Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015 ten bu yana Husilere karşı  Yemen  hükümetine destek veriyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =