Yeni parti hazırlığında olan  Ali   Babacan  cephesinde parti  kurulmadan  iç karışıklıklar yaşanıyor. İki kanadın oluştuğu yeni partide  kurulmadan  firelerin yaşandığı öne sürüldü. Bu durumun ,  Babacan  ile birlikte ha

haber7
0

Yeni partinin kuruluşunun sürekli ertelendiği  Ali   Babacan  cephesinde sıkıntılı günler yaşanıyor.  Babacan  ın öncülüğündeki yeni oluşumun henüz partileşmeden fireler vermeye başladığı öğrenildi.

 

 

İKİ KANAT OLUŞTU Yeniçağ dan Fatih Ergin in haberine göre; AK Parti kökenliler veAK Parti dışından gelenler olmak üzere iki ayrı kanadın oluştuğu belirtilen yeni oluşumda , farklı siyasi geleneklerden gelen bazı isimlerin "İkinci AK Parti" kuruluyor eleştirileri yaparak , yeni partide yer almaktan vazgeçtiği belirtildi.

FİKİR AYRILIKLARI DA OLUŞTU Diğer yandan  Babacan  cephesinde , Türkiye nin gündemindeki temel meseleler konusunda ciddi oranda fikir ayrılıklarının yaşandığı ve bu ayrışmanın da firelere neden olduğu kaydedildi.

 

 

BABACAN DAN SONRAKİ EN ETKİLİ İSİM Ayrışmaların yaşandığı  Ali   Babacan  ın oluşumunda , eski TÜİK Başkanı Birol Aydemir in sözü en çok geçen ikinci isim olduğu öğrenildi.  Babacan  ın konuşmalarına kadar her şeyi Aydemir e danıştığı ve Aydemir in onay vermediği bir ismin de yeni partiye alınmadığı belirtildi.

ABDULLAH GÜL DE RAHATSIZ Bu durumun ,  Babacan  ile birlikte hareket eden bazı isimlerin yanında Abdullah Gül de de rahatsızlık uyandırdığı öne ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =