Bilecik'teki özel bir  Anaokulunda  konuşma gecikmesi rahatsızlığı bulunan 3 ,5 yaşındaki ikizlerin  sandalyeye  iple bağlandığının fotoğraflarının sosyal medyada yer alması nedeniyle anaokulu avukatı Cihat Gökdemir açık

haber7
0

Gökdemir , "Bahsi geçen fotoğraf karesini fotoğrafçılara ve psikologlara incelettiğimizde , diğer çocuklarımızın tepkileri , duruşları , devrildiği söylenen sandalyenin konumu gibi durumların , fotoğrafın bir kurgu olabileceği şüphesini uyandırdığını beyan etmişlerdir" dedi.

Bilecik te oturan İnce ve Oktay Tarakçı çiftine , konuşma gecikmesi rahatsızlığı olan 3 ,5 yaşındaki çocuklarının , özel  Anaokulunda   sandalyeye  bağlandıklarını gösteren fotoğraflar ulaştı. Baba Oktay Tarakçı , fotoğrafı sosyal medyadan paylaşarak tepki gösterdi. Tarakçı paylaşımında , Güvenip çocuklarımızı emanet ettiğimiz bu kurumda yaşanan olaylar bizleri şok etti. Meğer çocuklarımızı iple  sandalyeye  bağlayıp sözlü olarak azarlıyorlarmış ve daha neler neler. 

Bu çocuklar melek ya , nasıl kıydınız , nasıl yapabildiniz bunu. Ben bu konunun adli olarak takipçisi olacağım ve bütün dostlarımızdan da desteklerini bekliyoruz. Siz de çocuklarınıza güvenin , eğer ki bu kurumlara gönderiyorsanız , çocukların huzursuzluklarından şüphelenin" dedi. Tarakçı ailesi , çocuklarının  Anaokulunda  kötü muamele gördüklerini belirterek Bilecik Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Ayrıca Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de başvuran ailenin şikayeti üzerine hem adli , hem de idari soruşturma başlatıldı.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =