Tarım  ve Orman Bakanı Bekir  Pakdemirli  , Almanya’nın başkenti Berlin’de bu sene 12. düzenlenen 'Dünya Gıda ve  Tarım  Forumu'na katıldı.

haber7
0

Dünya Gıda ve  Tarım  Forumu kapsamında Berlin’de temaslarını sürdüren  Tarım  ve Orman Bakanı Bekir  Pakdemirli  , çok sayıda ülkenin  Tarım   Bakanları  ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Bakan  Pakdemirli  , Gıda ve  Tarım  Küresel Forumu kapsamında gerçekleştirilen  Tarım   Bakanları  Zirvesi ne katıldı. Almanya Gıda ve  Tarım  Bakanı Julia Klöckner tarafından karşılanan  Bakan   Pakdemirli  , “Tarımsal Kalkınma İçin Ticaret” konulu 2020 Gıda  Zirvesine  katıldı.

Bakan  Pakdemirli  , Zirve’nin “Tarımın Gelişimi İçin Ticaret” başlıklı oturumunda , gelecek 10 yılda tarımın dijital gelişimi noktasında nerede olacağının örneklerini sundu. Tarımın , tüm politikaların üzerinde olduğunu , tarımsal ürünlerin insanların yaşaması için yegâne kaynaklar olduğunu kaydeden  Bakan   Pakdemirli  , “Bu yüzden , ülkeler arasındaki krizlerden etkilenmemelidir.  Tarım  , ekonomik , sosyal , kültürel ve stratejik etkileri olan bir sektördür ve her insanın yaşamına temas eden bir gücü vardır” diye konuştu.

“İNSANLARIN AÇLIK ÇEKTİĞİ BİR DÜNYA KİMSE İÇİN GÜVENLİ DEĞİLDİR"

Oturumlarda dile getirilmeyen bir konuyu gündeme getiren  Bakan   Pakdemirli  , “Ticaret , sürdürülebilirlik , kırsal kalkınma ve gıda güvenliği gibi konuları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =