Suriye'nin  Tel   Rıfat  ilçesinde işgalini sürdüren terör örgütü  YPG/PKK  , Zeytin Dalı Harekatı ile terörden kurtarılan  Afrin  ilçe merkezini Grad füzesiyle hedef aldı.

haber7
0

YPG/PKK lı teröristler , Türkiye ile Rusya arasında 22 Ekim 2019 da varılan mutabakat gereği boşaltması gereken  Tel   Rıfat  ilçesinden ,  Afrin  ilçe merkezine Grad füzesi saldırısı düzenledi.

Füzenin boş bir araziye isabet etmesi sonucu can ve mal kaybı yaşanmadı.

Zeytin Dalı Harekatı ile  Afrin  den çıkarılan  YPG/PKK  , ilçenin güneydoğusundaki  Tel   Rıfat  bölgesinde işgalini sürdürüyor. Bu bölgede  yuvalanan  terör örgütü ,  Afrin  ve Azez deki Suriye Milli Ordusu nun (SMO) kontrolündeki sivil yerleşimleri sık sık hedef alıyor.

Teröristler , önceki gün de Kilis in karşısındaki Suriye topraklarında bulunan Azez ilçe merkezini 6 katyuşa (Sovyet yapımı birçok namlulu roketatar) füzesi ile hedef almış , 10 sivil yaralanmıştı.

Türkiye , SMO nun desteğiyle 20 Ocak 2018 de  Afrin  ilçesini terör örgütü  YPG/PKK  dan kurtarmak için Zeytin Dalı Harekatı başlatmıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =