Çocukluğundan itibaren duruş bozukluğu olan bilgisayar mühendisi , ürettiği  dik   durma  uyarısı veren cihazla hem kendi sorununu çözdü hem de benzer sıkıntıları yaşayanlar için alternatif çöz&uu

haber7
0

Giyilebilir teknoloji firması Kodgem Straight in sahibi Fatih Durmaz , duruş bozukluğunu düzeltmek için ürettiği , titreşimle uyarı veren cihazı anlattı.

Dik  durma  alışkanlığını kazanamadığı için çocukluğundan beri kamburluk şikayeti olduğunu belirten Durmaz , buna çare bulmak için yola çıktığını , geliştirdiği fikrin bir süre sonra ticari ürüne dönüştüğünü söyledi.

Durmaz , uzun yıllar bu şikayetinden dolayı çeşitli medikal ürünler denediğini fakat istediği ergonomik rahatlığı bulamadığını dile getirdi. Durmaz , "Çocukluğumdan itibaren annem beni her gördüğünde  dik  durmam konusunda uyarır , ben de duruşumu düzeltmeye çalışırdım. Uzun süre korse kullandım fakat rahat edemedim. Daha sonra  dik   durma   alışkanlığı  kazanmak için lise döneminde sırtıma bir elektronik devresi kurdum. O dönem , eğik durduğumda akım geçmesini sağlayarak titreşimle beni uyaran basit bir sistem yapmıştım." dedi.

"CİHAZ , DİK  durma  ANTRENÖRÜ"

Ürettiği cihazı "dik  durma  antrenörü" olarak tanımlayan Durmaz , şöyle konuştu:

"Özellikle son dönemde insanlar uzun süre mobil cihazlarına bakıyor ve bu da çoğu kişide duruş bozukluğuna yol açıyor.  cihaz  ise belirlediğiniz aralıklarla titreyerek vücudunuzu uyarıyor. Bu sayede aynı zamanda bir egzersiz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =