AK Parti Grup Başkanvekili  Mehmet   Muş  , CHP'li belediyelerdeki işçi kıyımlarına sert tepki göstererek , "Namus ve şerefleri üzerine yemin ettiler. Nerede  namus  ve  şeref  sözü? Şu anda  askıda  duruyor. Son derece

haber7
0

AK Parti Grup Başkanvekili  Mehmet   Muş  , AA muhabirine gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel in , 16 Ocak Perşembe günü Ankara da düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi ni hatırlatarak , "Atanmış bakanlar , bir kişinin seçtikleri , 11 milyonun oyuyla seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu na laf söyleyemez." sözüne cevap veren  Muş  , CHP nin , bakanlara ilişkin "Bunlar atanmıştır. Biz istediğimizi söyleriz fakat bunlar bize cevap veremezler." yaklaşımı ortaya koyduğunu söyledi.

Muş , "Doğru , bakanlar atanmıştır ancak arkalarında onları atayan seçilmiş bir irade yani yüzde 52 oyla seçilen cumhurbaşkanının iradesi , dolayısıyla halk iradesi var." dedi.

Bakanların , bakanlıklarıyla ilgili konulara ve haklarındaki iddialara ilişkin cevap vermesinin en doğal hakları olduğunu belirten  Muş  ,  CHP  nin sözcülerinin , bunu belirleme hakkı ve haddi olmadığını dile getirdi.

"OLAY MI ÇIKARACAKLAR?"

CHP Grup Başkanvekili Özel in , Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum a yönelik , "Belediye başkanlarımıza yaptığınız saygısızlığa cevap verirsek insan içine çıkamazsınız. Türkiye nin 81 ilinde konuşmaya başladığınızda sizi konuşturmazlar." ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =