Public Status Araştırma ve Danışmanlık Hizmetleri'nin 25 şehri kapsayan anketinde  saha  araştırmasına göre vatandaşların yüzde 65 ,67'lik kesmi , TBMM'de kabul edilen  Libya  Tezkeresi'ni destekliyor.

haber7
0

Türkiye Büyük Millet Meclisi nde kabul edilen  Libya   Tezkeresi  , Birleşmiş Milletler in de tanıdığı Trablus hükümetine destek için Türk askerinin bu ülkeye gönderilmesinin resmen önünü açmış oldu. Public Status Araştırma ve Danışmanlık Hizmetleri , 25 şehri kapsayan anketinde vatandaşlara ,  Libya   Tezkeresi  ni sordu. Vatandaşların büyük bir kesimi 1 yıl süreyle geçerli olacak  Libya   Tezkeresi  ni desteklediğini açıkladı.

 

 

YÜZDE 65 DESTEKLİYOR

Public Status Araştırma ve Danışmanlık Hizmetleri tarafından 13-16 Ocak 2020 tarihleri arasında 25 ilde 2 bin 275 kişi ile yapılan araştırmada , vatandaşların  Libya   Tezkeresi  ne desteği sorgulandı. Katılımcıların neredeyse üçte ikisi olan yüzde 65 ,67 lik kesim "destekliyorum" cevabını verirken , yüzde 27 ,64 ü desteklemediğini belirtti. Fikri olmayan katılımcıların oranı yüzde 5 ,75 olurken , yüzde 0 ,94 cevap vermekten kaçındı.

 

 

LİBYA YA TÜRK ASKERİ GÖNDERİLECEK

Meclis te onaylanan tezkere ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bir yıl boyunca  Libya  da Trablus hükümetini savunmak için aktif olarak sahada yer alabilecek.

Tezkere metinde konuya ilişkin şu ifadeler yer alıyor: "Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti tarafından talep edilen desteği sağlamak , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =