İran  Dışişleri Bakanı Zarif , Umman'ın başkenti Muskat'ta Kanadalı mevkidaşı Champagne ile  düşürülen   Ukrayna   uçağını  görüşmek üzere bir araya geldi.

haber7
0

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ,  Umman  ın başkenti Muskat ta Kanadalı mevkidaşı François-Philippe Champagne ile bir araya geldi.

İran Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre görüşmede , düşürülen  Ukrayna  uçağına ilişkin konular ele alındı.

Olaydan duydukları derin üzüntüyü dile getiren Zarif ve Champagne , söz konusu uçakta vatandaşlarını kaybeden  İran  ve diğer ülkeler arasındaki teknik , konsolosluk ve hukuki iş birliği meselelerine ilişkin görüş alışverişinde bulundu. 

Görüşmede ayrıca iki ülke dışişleri bakanlıklarında görevli uzman ekipler arasındaki irtibatın sürdürülmesi ve iki bakanın uygun bir zamanda yeniden bir araya gelmesi kararı alındı.

Zarif-Champagne görüşmesinin ,  Kanada  nın talebi üzerine  İran  Dışişleri Bakanı nın Hindistan dönüşü Muskat ta gerçekleştirildiği kaydedildi. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =