Murat Pay’ın yönettiği , Vildan Atasever , Ozan Çelik ve Mim Kemal Öke’nin başrollerini paylaştığı “Dilsiz”  Filminin  gala gösterimi , Esenler’de gerçekleşti.

haber7
0

Esenler Belediyesi , sinema salonlarında gösterim fırsatı bulamayan veya salon imkânı az olan filmler için “Bağımsız Film Galaları” düzenliyor. Sinemaya ve sinemacıya destek olmak amacıyla düzenlenen etkinliğin ilk konuğu ise “Dilsiz” filmi oldu. İnzivadaki usta hattat ile genç bir ressamın yollarının kesişmesini konu edinen “Dilsiz”  Filminin  gala gösterimi , film ekibinin katılımıyla Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

ÜÇ AY HAT EĞİTİMİ ALDIM

Gösterim öncesi film ile ilgili düşüncelerini paylaşan Vildan Atasever , “Biz hat sanatını anlatıyoruz , hat sanatının aracılığıyla bir gencin hakikat yolculuğunu , kendisine dönüşünü , geleneğini , ailesini , manevi yolculuğunu anlatan bir film. Bunun altında da hat sanatı var. Film için Cavide Pala’dan hat eğitimi aldım 3 ay boyunca çok keyifliydi. Onunla ettiğimiz sohbetler , hat sanatının levhaya yazılan cümlelerinin anlamları , onun dışında bir hattatın hatta başladıktan sonraki kendi içsel yolculuğunu öğrenmek , konuşmak , o sakinliği yaşamak benim için çok faydalı bir dönem oldu. Daha önce tek başıma yaptığım bir şeyi ustalarıyla bambaşka pencereler açmama vesile oldu” dedi.

MANEVİ DEĞERLERİMİZİ ANLATAN FİLMLER YAPMALIYIZ

 Filmin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =