CHP  Manisa Milletvekili ve Grup Başkan Vekili  Özgür  Özel'in , "Mustafa Varank , Murat  Kurum  , ne manası var bu adamların bu parlamentoda? Bunlar birer atanmış" sözlerine Kurum'dan yanıt gecikmedi.  Kurum  , Öze

haber7
0

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel in , "Mustafa Varank , Murat  Kurum  , ne manası var bu adamların bu parlamentoda?" sözlerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  tepki gösterdi. 

"YÜZDE 52 İLE ÇOĞUNLUĞUN SEÇTİĞİ KABİNEYİZ"

Kurum , "Sayın Cumhurbaşkanımız halkımızın yüzde 52 oyunu alarak Cumhurbaşkanı seçilmiştir. Cumhurbaşkanımızın iradesi de Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemindeki kabineyi oluşturmuştur. Dolayısıyla bir kişinin seçtiği değil yüzde 52 ile çoğunluğun seçtiği bir kabineyiz. Bizim nerede konuşacağımızı , nasıl konuşacağımızı belirleyecek olan sayın Özgür Özel değildir. Cumhurbaşkanımızın iradesiyle kabinemiz görev yapmaktadır. Nerede nasıl konuşacağımızı biz biliyoruz ve o çerçevede hareket ediyoruz. Herkes işine baksın. Türkiye nin 81 vilayeti hepimizin biz halkımızın sağlığını ilgilendiren , vatandaşımızın geleceğini ilgilendiren tüm projeleri bugüne kadar nasıl yaptıysak bundan sonra da kararlı bir şekilde yapmaya devam edeceğiz. " açıklamasında bulundu.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =