Diyarbakır   annelerinin  , dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetine  katılım  devam ediyor.

haber7
0

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP yi sorumlu tutan  Diyarbakır   annelerinin  3 Eylül 2019 da başlattığı  oturma  eylemi sürüyor. 

Hakkari nin Şemdinli ilçesinden 7 yıl önce 13 yaşında dağa kaçırılan yeğeni Besna için gelen amca Vahap Kaplan da  oturma   eylemine  katıldı.

Kaplan , yaptığı açıklamada , yeğeni Besna nın babasının hasta olduğunu , bu nedenle kendisinin eyleme katıldığını söyledi.

"Besna 2013 te tarlada çalışırken teröristler tarafından kaçırıldı. Bir daha da haber alamadık." diyen Kaplan , şöyle konuştu:

"Besna nın annesi hayatta değildi. Hem tarlada çalışıyordu hem de kardeşlerine bakıyordu. Bu vicdansızlık , insanlık dışı bir şey. Allah tan reva mıdır  Annesiz 13 yaşındaki bir kız çocuğunu böyle kaçırmak ne kazandıracak "

Artık tüm Türkiye nin terör örgütü PKK nın gerçek yüzünü gördüğünü anlatan Kaplan , yeğenini almadan eyleme son vermeyeceğini kaydetti.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =