Adil  Öksüz'ün 29 Ocak 2016'da örgüt yöneticilerinin olduğu ByLock grubuna gönderdiği ve darbe iması içeren mesajda , "Hocaefendi (FETÖ elebaşı) imtihanın zorlaşacağını söylemiş v

haber7
0

FETÖ nün firari sözde "TSK imamı" Adil Öksüz ün darbe girişiminden 6 ay önce ByLock tan örgüt üyelerine elebaşı Fetullah Gülen in darbe iması içeren mesajlarını ilettiği  ortaya  çıktı.

FETÖ nün darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü ndeki eylemlere ilişkin Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince görülen  davanın firari sanıklarından  Adil  Öksüz ün ByLock yazışmaları deşifre edildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı ve emniyet birimlerince yapılan çalışmalarda , Öksüz ün 10 Ağustos 2014 ten 2 Şubat 2016 ya kadar aktif ByLock kullanıcısı olduğu tespit edildi.     

Deşifre edilen yazışmalarda Öksüz ün kendisi gibi örgütün mahrem yapısında görevli kişilere örgüt elebaşı Gülen in mesajlarını ilettiği  ortaya  çıktı.     

DİKKAT ÇEKEN MESAJ

Öksüz ün 29 Ocak 2016 da örgüt yöneticilerinin olduğu gruba attığı ve darbe iması içeren mesajda , "Hocaefendi (FETÖ elebaşı) imtihanın zorlaşacağını söylemiş ve şöyle bir müjde vermiş. Bu yıl süfyaniyetin yıkılış yılı." ifadeleri dikkati çekti.     

Öksüz ün Türkiye de bulunan örgüt yöneticileriyle motivasyon içerikli yazışmalar yaptığı da belirlendi.     

DARBEDEN ÖNCE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =