ABD Temsilciler Meclisinin kabul ettiği Başkan Donald Trump'a yönelik iki  azil  maddesi Senatoya  Resmen   teslim  edildi. Senatodaki duruşmalara başkanlık edecek olan ABD Yüksek Mahkemesi Başkanı John Roberts , yemin ederek görevine

haber7
0

Temsilciler Meclisinde kabul edilen ABD Başkanı Donald  Trump  ın azline yönelik iki maddenin Senatoya  Resmen  iletilmesinin ardından  Trump  a yönelik yargı süreci Senatoda başladı.

 

 

ABD Başkanı  Trump  a yönelik  azil  maddeleri , bundan sonraki süreçte savcılık görevini üstlenecek Temsilciler Meclisi üyeleri tarafından Senatoya  Resmen   teslim  edildi.

Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi tarafından dün açıklanan ve başkanlığını İstihbarat Komitesi Başkanı Adam Schiff in üstlendiği 7 kişilik savcı vekil ekibi , Senato binasına gelerek söz konusu resmi belgeleri ilgili birime  teslim  etti. Daha sonra kürsüye gelen Schiff ,  Trump  a yöneltilen suçlamalarla ilgili gerekçeleri içeren 9 sayfalık metni okudu.

 

 

Senatodaki duruşmalara başkanlık edecek olan Yüksek Mahkeme Başkanı John Roberts , Senato Genel Kurulunda yemin ederek "azil mahkemesi başkanı" oldu.

Roberts ın gözetimindeki ilk toplantıda ,  azil  oturumlarında jüri olarak görev yapacak 100 senatör , önce toplu olarak yemin etti , daha sonra ilgili resmi belgeye tek tek imza atarak göreve başladı.

Oturumun sonunda mahkeme başkanı Roberts , söz konusu resmi protokollerin tamamlanmasının ardından "azil mahkemesi"ne dönüşen Senato Genel Kurulunun 21 Ocak Salı günü öğleden sonra yerel saatle 13.00 te yeniden bir araya geleceğini açıkladı.

Trump ın azline ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =