İsveç'te  Terör   örgütü  PKK'ya verdiği güçlü destekle bilinen Sol  Parti   Başkanı  Jonas Sjöstedt , görevini bırakacağını söyledi. Sjöstedt , PKK'ya  açıktan  destek ver

haber7
0

İsveç te terör örgütü  PKK  ya verdiği güçlü destekle bilinen Sol  Parti   Başkanı  Jonas Sjöstedt , görevini bırakacağını duyurdu.

 

 

İsveç te terör örgütü  PKK  ya açıktan destek veren ve terör elebaşı Abdullah Öcalan ın bayrağı altında sık sık konuşma yapan Sol  Parti   Başkanı  Jonas Sjöstedt ,  Parti  başkanlığından istifa edeceğini açıkladı.

 

 

Sosyal medya hesabı Facebook sayfasından mayıs ayındaki  Parti  kongresinde başkanlığa aday olmayacağını duyuran Sjöstedt , zor bir karar aldığını ve başkanlığı bıraktıktan sonra milletvekilliğini de bırakacağını belirtti.

İsveç te  PKK  nın terör örgütü listesinden çıkarılması için uzun yıllar parlamentoda uğraş veren Sjöstedt , terör örgütü YPG nin siyasi kanadı PYD sözcüsü Salih Müslim ide İsveç te bir çok kez ağırlamıştı.

Türkiye’de 24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için HDP ye oy verilmesi için sosyal medya hesabından sık sık propaganda yapan Sjöstedt , Stockholm’de Türk vatandaşı seçmenlerin oy verdiği salonda da propaganda yapmak isteyince Türkiye’nin Stockholm Büyükelçisi Emre Yunt , tarafından dışarı çıkarılmıştı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =