Son  dakika  haberi: Türkiye'nin S-400 füze savunma sistemini satın almasıyla birlikte Batı ve Avrupa'da başlayan hazımsızlık hız kesmeden devam ediyor.  dakika  haberleri">ABD  Dışişleri Bakanlığı Siyasi ve Askeri İşlerden Sorumlu Müste

haber7
0

Son  dakika  haberine göre; Cooper , yabancı gazeteciler için düzenlediği basın toplantısında Türkiye ye Rusya dan S-400 füze savunma sistemleri alması nedeniyle uygulanması planlanan yaptırımlar hakkında konuştu. 

 

 

TÜRKİYE YE SÜRENİZ DARALIYOR TEHDİDİ

Rusya dan S-400 alan Türkiye nin  yaptığının yanına kâr kaldığını söylemenin yanlış olacağını savunan Cooper , ABD nin Hasımlarıyla Yaptırım Yoluyla Mücadele (CAATSA) Yasası hükümlerinin uygulamaya koyulabileceğini ve Türkiye nin bu sorunu çözmek için süresinin giderek azaldığını belirtti.  

 

 

TÜRKİYE ÜZERİNDEN DİĞER ÜLKELERE GÖZDAĞI

Yaptırımların teknik olarak uygulamaya koyulmadığını ancak Türkiye nin halihazırda zarar gördüğünü öne süren Cooper , "Türkiye yi hemen F-35 programından çıkardık. Diğer ülkeler , Türkiye nin kaybettiklerine ve gelecekte kaybedebileceği şeylere bakıp ders çıkarmalı" dedi. 

TÜRKİYE YE YAPTIRIMLAR İÇİN TARİH VERDİ

Bu arada The National e konuşan bir diplomatik kaynak , Türkiye nin S-400 leri nisan ayında devreye alması halinde yaza kadar yaptırımların ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =