Uluslararası Enerji Ajansı aylık raporunda Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü  üyesi   olmayan  ülkelerin petrol üretiminin 2020`de günlük 2.1 milyon varil artacağını öngördü.

haber7
0

Raporda , güçlü Gayri Safi Yurtiçi Hasıla büyümesi ve dünyanın güçlü ekonomilerindeki ticari anlaşmazlığın çözüme kavuşmasının bir sonucu olarak küresel petrol talebinin de günlük 1.2 milyon varil artmasının beklendiği belirtilirken ,  OPEC  (Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü) ve müttefiklerinin , petrol üretimlerini ocakta günlük 0.3 milyon varil kısacağına dikkat çekildi. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) , bunlara ek olarak ABD ve İran arasındaki gerilimlerin azalmasıyla , petrol tedarikine yönelik endişelerin hafiflediğini vurguladı. IEA ya göre , Suudi Arabistan ın üretim kısıtlaması sonrası küresel petrol tedariki günlük 780 bin varil düşüşle 100.7 milyon varile inerken , küresel petrol talebi ise 2019 un son çeyreğinde günlük 1.9 milyon varil arttı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =