Zeytinburnu’nun çocuk kahramanı  ZEYÇO  , ilçedeki  ‘Sıfır  Atık’ hareketi için gönüllü oldu. Mobil oyun dünyasına adım atan eğlenceli karakter , Zeytinburnu caddelerini geri dönü

haber7
0

Zeytinburnu 100. Yıl Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı öğrencileri Okan Ortakçı , Ahmet Emre Tamam ve Mehmet Şirin Yılmaz’ın geçen yıl Mart ayında ZEYÇO karakteri üzerine yoğunlaşarak yazılımına başladıkları mobil oyun Google Play Store’da yayınlandı. Zeytinburnu’nun ‘Sıfır Atık’ projesi maskotlarından olan ZEYÇO oyun içerisinde Zeytinburnu’nun caddelerinde , sokaklarında ve tarihi surlarda sıfır  Atık  için mücadele ediyor.

 

 

GOOGLE PLAY STORE’DA YAYINDA

Tamamen yerli bir yazılım olan ve Zeytinburnulu öğrenciler tarafından geliştirilen oyun projesine Zeytinburnu Belediyesi destek verdi. Zeytinburnu’nun çocuk maskotlarından olan ve ‘Sıfır Atık’ projesinde de sık sık karşımıza çıkan “ZEYÇO” karakterinin isminin verildiği oyunun bilgisayar ve mobil olmak üzere iki ayrı versiyonu yazıldı. Yaklaşık 1 yıl süren oyunun yazılım çalışmalarının tamamlanmasının ardından tanıtımı Beştelsiz Bilgi Evi’nde gerçekleşti. Kodlamaları , modellemeleri ve seslerini tamamen kendileri yapan 4 lise öğrencisinin hazırladığı oyun çocuklar tarafından büyük ilgi gördü.  Şimdilik Google Play Store’dan indirilip Android işletim sistemli mobil cihazlarda oynanabilen ZEYÇO oyunu , yakın zamanda Apple AppStore mağazasında da yerini alacak.

 

 

HER 5 DAKİKADA BİR UYARI VERİYOR

Oyun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =