İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamasına  tepki  olarak sosyal medya profilinde yer alan  unvanını   silen  Prof. Dr. Özden Zeynep Oktav açıklamalarda bulundu.

haber7
0

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yazdığı kitaptan uyarlanan tiyatro oyununu seyretmeye giden eşi Dilek  İmamoğlu  na yönelik eleştiriler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem  İmamoğlu  , "Benim eşim , iyi eğitim almış , üniversite bitirmiş , masteri olan doktorası olan bir Türk kadını. Benim eşim , nereye gideceğini bilir" ifadelerini kullanmıştı.  İmamoğlu  nun açıklamasına  tepki  gösteren Prof. Dr. Özden Zeynep Oktav da sosyal medya hesabından  unvanını  silerek , "Ekrem  İmamoğlu  nun demecinden sonra profilimde yer alan Prof. Dr. unvanımı sildim. Unvanlar gelip geçicidir , esas olan vatanseverliktir" paylaşımı yapmıştı.

"SİYASETÇİLERDEN DUYARLILIK GÖSTERİLMESİNİ İSTİYORUZ"

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Özden Zeynep Oktav ,  unvanını  silmesi ile ilgili , "Ekrem  İmamoğlu  nun bu demeci , bana iyi gelmedi , beni mutlu etmedi" ifadelerini kullandı. Oktav , "Yani master ve doktora yapmamış Türk kadınlarının , hangi ortamlarda bulunması gerektiğini , nereye gideceğini bilemeyeceği gibi bir izlenim edindim. Biraz üstenci bir ifade olarak algıladım. Fakat ben birisi hakkında böyle olumsuz , beni mutlu etmeyen bir şey olduğunu gördüğümde kendime bakarım. Acaba ben de aynı şeyi yapıyor muyum? diye düşünürüm. Bazen insan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =