KYK   burs  ücretine her yıl olduğu gibi  2020  yılında da zam yapıldı. Ocak ayında gerçekleştirilecek ödemelerle birlikte yansıtılacak olan zam farkı ,  burs  almaya hak kazanmış tüm öğrencilerin hesabına yatırılacak.

haber7
0

2020  KYK   burs  ücreti üniversite hayatına adım atan öğrencileri ilgilendiren konuların başında geliyor. Her yıl devletin belirlediği oranlarda zamlanan KYK bursları , Ocak ayı itibari ile zamlı bir şekilde öğrencilerinde hesaplarına yatırılıyor.

2019 -  2020  yılı öğrenim dönemi KYK  burs  başvurusunda bulunan adaylar için Yüksek Öğrenim  kredi  ve Yurtlar Kurumu , 16 Kasım Cumartesi günü sonuçları açıklamıştı. Peki  2020   KYK   bursu  ne kadar? Kaç TL zam geldi?

KYK BURSLARINA ZAM YAPILDI?

2020 öğretim süreci boyunca  burs  almaya hak kazanan öğrencilere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dan müjdeli açıklama geldi. Her yıl olduğu gibi bu yılda aynı oranda artış gösteren  KYK  bursları 50 TL lik bir artışla 550 TL ye yükseldi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o konuşması:

Üniversite öğrencilerimize bir müjde vermek istiyorum.  2020  de  kredi  veya  burs  500 liradan , 550 liraya çıkıyor. Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren yüksek lisansta bin 100 lira , doktorada bin 650 lira olarak uygulanacak. 

KARŞILIKSIZ  burs  VEREN KURUM VE VAKIFLARIN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =