Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı  Mustafa   Destici  ,  Suriye  rejimi ile görüşme iddialarına ilişkin , "Ben bunu bütün meselelerin çözümü noktasında atılan yeni bir adım olarak değerlendi

haber7
0

Destici , partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu nun eşi Dilek İmamoğlu nun Selahattin Demirtaş ın cezaevinde yazdığı tiyatro oyununu izlemeye gitmelerine tepki gösteren  Destici  , "Biz o hanımefendileri orada değil de Diyarbakır annelerinin yanında görmek isterdik. Hanımefendilerin milletimize , en çok da şehit annelerine , şehit ailelerine özür borçları vardır. Bu tamamen bir alıştırma ve meşruiyet operasyonudur. Bu projedir." diye konuştu.

Libya konusundaki gelişmelere de değinen  Destici  , Türkiye nin sahada attığı adımlar sayesinde çözüm için masada bulunduğuna dikkati çekti.

Libya da Halife Hafter in ateşkes anlaşmasını imzalamadığını belirten  Destici  , şöyle konuştu:

"Bu , Hafter in kendi başına alacağı bir karar değildir. Bu , onun arkasındaki emperyalist küresel güçlerin ve maşalarının kararıdır. Çünkü onlar Libya da barış istememektedirler. Kendilerine hizmet edecek bir kukla hükümet istemektedirler."

Destici , bir gazetecinin , MİT Başkanı Hakan Fidan ın Moskova da Suriyeli mevkidaşı Ali Memlük ile görüştüğü iddiasını nasıl değerlendirdiğine ilişkin sorusu üzerine şunları kaydetti:

"Artık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =