Nedim  Şener  , bugün kaleme aldığı köşesinde Selahattin Demirtaş'ı parlatmak için elinden geleni yapanlara çok sert çıktı.  Şener  , "

haber7
0

Hürriyet  yazarı  Nedim  Şener  bugünkü yazısında terör suçlusu HDP eski eş Genel Başkanı Selahattin  Demirtaş  a yapılan güzellemelere , CHP ve HDP ortaklığına sert tepki gösterdi. 

CHP , İP VE HDP ORTAKLIĞINI GENEL SEÇİME TAŞIMA PROJESİDİR

Selahattin Demirtaş’ın yazdığı bir  tiyatro  oyunu , CHP’li ve HDP’lilerin katılımı ile sahnelendi. Oyundan çok ön sırada oturan izleyiciler tartışıldı.

Bu , CHP ve İP’nin oluşturduğu , HDP’nin de desteğiyle yerel seçimlerde aldığı sonucun genel seçimlere taşınma projesidir. Burada sorun olansa bunu gizleme çabalarıdır.

"HDP ÖCALAN IN 20 YILLIK PROJESİ"

Proje ise partilerin oy oranlarının toplamına dayalı basit bir matematik hesabına dayanıyor. Ama olay demokrasi , hukuk , kitap , şiir ,  tiyatro  ile ambalajlanıyor. O yüzden bu tür fotoğrafa “gri” değil “siyah” ve “beyaz” olarak bakılmalı. Çünkü Demirtaş’ın arkasındakiler öyle bakıyor. Yargılandığı konulara girmiyorum , sadece kamuya açık alanlarda söylediği sözleri bir kez daha hatırlatayım: “Bizim başarımız , yani HDP’nin başarısı ki , sayın Öcalan’ın çok önemsediği bir projedir. Kendisinin özellikle son 20 yılını adadığı bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =