ABD'de  Acil   iniş  yapmaya hazırlanan bir uçağın , güvenli  iniş  ağırlığına erişebilmek için  yakıtını  okulların bulunduğu bölge üzerinde boşaltması sonucu çoğu çocuk en az 60 kişi rahatsızla

haber7
0

BBC nin haberine göre , Delta Airlines şirketine ait yolcu uçağı motor arızası nedeniyle havalandığı Los Angeles Uluslararası Havaalanı na  Acil   iniş  yaptı.

Uçağın yükünü azaltmak için  yakıtını  Cudahy kasabası üzerinde boşaltması sonucu bölgedeki 6 okulda öğrenim gören çoğu çocuk 60 kişide solunum problemleri ve cilt tahrişleri meydana geldi.

Havaalanına 26 kilometre uzaklıktaki Cudahy de Park İlkokulunun iki sınıfının olay sırasında bina dışında olduğu belirtildi.

Cudahy Belediye Başkanı Elizabeth Alcantar , olay nedeniyle çok üzgün olduğunu belirterek "Bu bir ilkokul , bunlar küçük çocuklar." ifadesini kullandı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Delta Airlines , uçağın "güvenli  iniş  ağırlığına erişmek için normal prosedür gereği" yakıtını boşalttıktan sonra güvenli  iniş  yaptığını açıkladı.

Federal Havacılık İdaresi ise konuyla ilgili soruşturma başlattığını bildirdi.

Havacılık kuralları gereği  Acil  inişler sırasında uçaklar sadece belirlenen bölgeler üzerinde ve yüksek irtifada yakıtlarını boşaltabiliyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =